Szermierka

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiek

7 – 19 lat dziewczęta i chłopcy
grupa początkująca (16-23 osoby w grupie)
grupa średniozaawansowana (16 osób w grupie)
grupa zaawansowana (12 osób w grupie)

Wymagania:


Zainteresowanie sportami walki (szermierką).
Dobra koordynacja ruchowa

Sprawdzian:

Test sprawnościowy na czas - bieg 4 x 10 metrów z przenoszeniem klocków

Zagadnienia ogólne:


Podstawy nauki szermierki (floret): przyjmowanie postawy szermierczej, nauka i doskonalenie kroków szermierczych w przód i w tył oraz wypadu szermierczego.Nauka podstawowych działań szermierczych (natarcia, obrona).
Gry i zabawy ruchowe.
Przygotowanie do „Pierwszego Kroku Szermierczego” – turniej kończący rok szkolny.
Przygotowanie do udziału w zawodach: okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Efekty

Efekty
Grupy podstawowe – przygotowanie do udziału w „Pierwszym Kroku Szermierczym”. Wychowanek zna podstawowe zasady walki szermierczej na florety potrafi obchodzić się ze sprzętem szermierczym elektrycznym, wychowanek potrafi wykonać ukłon szermierczy. Poprawa ogólnej motoryki ruchu.

Grupy kontynuacyjne – przygotowanie do udziału w zawodach okręgowych, wychowanek zna ogólne zasady walki szermierczej na florety i potrafi posługiwać się komendami obowiązującymi w walce. Poprawa sprawności fizycznej.

Grupa wybitna – przygotowanie do udziału w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, wychowanek potrafi wykonać natarcie proste i pojedyncze z wyboru tempa, wychowanek zna ogólne zasady walki szermierczej na florety i potrafi posługiwać się komendami obowiązującymi w walce (potrafi analizować proste działania) wychowanek potrafi naprawić przewód osobisty, zna budowę broni i jej zasady działania. Ogólna poprawa sprawności fizycznej.