TANIEC WAMPIRÓW - musical

W maju zespól MAŁE MUSICALE prezentował widowisko, nad którym młodzież pracowała cały rok. Odbyły sie równiez dwa występy poza Pałacem - 21 maja w Amfiteatrze na Bemowie dla młodzieży szkolnej oraz 2 czerwca w Centrum Kultury Izabelin.

 Musical „TANIEC WAMPIRÓW” oparty jest na scenariuszu filmu Romana Polańskiego „Nieustraszeni pogromcy wampirów” z 1967 roku. Muzykę skomponował Jim Steinman, zaś autorem libretta jest Michael Kunze. Polska prapremiera odbyła się w 2005 roku w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie a autorem polskiego tłumaczenia jest Daniel Wyszogrodzki.

TANIEC WAMPIRÓW to parodia i romans, piękna muzyka i humor, czosnek i "wieczna wieczność", na którą narzekają nieszczęśliwe wampiry.

To ponadczasowa opowieść o odwiecznym pragnieniu innego życia niż się ma oraz o ludzkich wyborach. Czy dziewczyna wybierze biednego studenta, który może jej ofiarować tylko swoją miłość, czy księcia, który obiecuje jej inne życie, inny świat?

Niech nas nie zwiedzie komediowe ujęcie tematu i ZŁO ukazane w postaci wampirów, które powoli opanowują świat. Pamiętajmy każda epoka mam swe własne pokusy i zło ukryte pod różną postacią.

Przygotowanie wokalne - Piotr Paszkiewicz

Przygotowanie choreograficzne – Magdalena Jelonek

Przygotowanie aktorskie i reżyseria – Magdalena Ciechańska